Okusno presnojedstvo za vsak dan – Saša Tasevski
Moč žive hrane
Okusno presnojedstvo za vsak dan
Ste že večkrat slišali za presno hrano, pa se vam je “živa” hrana zdela “živi dolgčas”. A to je daleč od resnice. Presna in živa hrana ponujata pot izjemnega zdravja, energije in notranjega miru.
Zgodba Saše in Beneta vas bo navdihnila ne glede na to ali ste zdravi, bolni ali le iščete način prehranjevanja, ki vam bo pomagal uravnati telesno težo na prijetni način. To je način življenja, kjer se ne odpovemo sladicam, ne štejemo kalorij in neskončno uživamo v večji notranji sreči.
Knjiga je kuharsko vodilo za vsakdanjo rabo, ker daje prednost hitri in preprosti pripravi nasitnih jedi. Je praktični pripomoček za sestavljanje uravnoteženih živih obrokov, ki so vzdržljivi na dolgi rok. Je kreativna podlaga za pripravo živil, za katera vemo, da so zdrava, pa nismo vedeli, kako jih narediti okusna.
Knjiga ne vsiljuje 100-odstotne oblike presnojedstva, temveč vabi, da bi se zavedali moči žive hrane. Ponuja odgovore, kako nadomestiti tradicionalne kuhane jedi z okusnimi presnimi različicami. Odgovarja na vprašanja, kje najti dobre vire živih beljakovin (»živo meso brez mesa«), kako preživeti zimo, kako ustvariti presno mleko, sire, testenine, piškote, jabolčne zvitke itd. Prednost daje tistim receptom, ki ohranjajo Slovenske običaje in tradicije (žganci, zelje, jabolčna pita …)
Ponuja pot zdravja in sreče brez trpljenja, saj vas vabi, da si ponovno nadenete mladosten videz, zdravo počutje, pozitivne misli in celo večjo samozavest. Resnična zgodba Saše in Beneta se vas preprosto mora dotakniti, saj opisuje “odpisani” primer človeka, ki se je iz “smrti” vrnil v življenje!
O Saši Tasevski in Benetu
Saša Tasevski je cum laude diplomantka Ekonomske fakultete v Ljubljani, magistrica poslovnega študija MBA na eni od svetovnih vodilnih šol za upravljanje in poslovodenje, IESE School of Management, Španija. Svoja znanja ekonomije je razširila s študijem različnih tehnik naravnega zdravljenja in zavedanja, kot so Skrivnost, Abrahamov zakon privlačnosti, ataraksija (zdravljenje s kristali in vizualizacijo), walfdorska pedagogika, družinske konstelacije, biodanza po sistemu Javiera de la Sene, terapija z umetnostjo, smejalna terapija, tehnike nebolečega poroda, tečaj čudežev, orientalske tehnike zavedanja, različne vrste masaže in pristopov k človekovi naravi, naturopatije ter različnih načinov prehranjevanja, ki spodbujajo zavedanje in višje oblike sreče, vključno z vegetarijanstvom, veganstvom, presno hrano in terapijami s t. i. »živo« hrano.
Kljub vsemu znanju pa je v prvi vrsti predana svojemu cilju ljubečega materinstva, kjer lahko najdemo vso njeno vrednost. Življenje ji je podarilo posebnega otroka, s pomočjo katerega je odkrila lepoto življenja in svojega lastnega Bitja.
Ko se je rodil sin Benet, je negibno ležal, ker ni mogel dihati. Sčasoma so se zdravniške diagnoze začele množiti, namesto da bi se lista skrajševala: zlatenica, pomanjkanje enzima alfa-1-antitripsina v jetrih, mišična hipotonija (»nemoč« v mišicah), nenavadni možganski izrastki, odprtina v srcu, epileptični napadi, estrabizem, astma, avtizem, hiperaktivnost, agresija. Zdravniki in psihologi so po treh letih diagnozo strnili s stavkom: dolgoročno bolan otrok z najhujšo obliko telesne in duševne zaostalosti.
Toda Saša se ni vdala. S svojo predanostjo je sinu, ki je bil nesposoben kakršnega koli premikanja, pomagala, da je shodil in da danes doseže vrh Šmarne gore. Čeprav svet trdi, da nima pristopov za zdravljenje umske zaostalosti, je našla način, da »prikliče« odsotni um in njegove sposobnosti pozornosti, razsodnosti in sodelovanja. Saša je bila sposobna, da je preobrazila Benetov težki in agresivni značaj v ljubeče bitje, ki objema dojenčke in celo neznance, pse ter drevesa. Našla je način, da ekstremno hiperaktivni temperament spreobrne v sposobnost za mirno sedenje z občutki sreče. Otrok, ki je sprva zavračal vse, je začel samostojno sodelovati in postal pomemben član skupnosti, ki rad odnese smeti, pomaga pri pripravi zajtrka in mize, ki rad sesa, sodeluje na delavnicah osebne rasti za širšo javnost itd. Kar so bili sprva neprekinjeni obiski v bolnišnicah, so postali radostni trenutki naraščajoče vitalnosti in želje po učenju.